Автоматизація збирання даних з сайтів

Автоматизація збирання даних з сайтів

Будь-які необхідні дані, які опубліковано у відкритому доступі мережи, можна збирати, обробляти та перетворювати  з метою отримання нових знань або прийняття рішень. Зазвичай, зручні алгоритми пошукових систем Google, Bing, Yahoo, дозволяють знайти необхідну інформацію при правильному використанні пошукових запитів.

Пошук працює дуже зручно і надійно коли необхідний невеликий обсяг інформації, але що робити, коли потрібно знайти інформацію по 100, 1000 і більше позицій. Якщо робити запити вручну через пошукову систему, то на її введення, обробку та аналіз витрачається мінімум 20-30 секунд на кожну позицію. Загалом витрачений час становить 5.5 годин, якщо витрачати по 20 секунд на 1000 позицій. Під позицією ми розуміємо один запит інформації, який вводиться у пошукову систему.

Приклад пошукового запиту

Приклад пошукового запиту

Отже часу треба витратити багато, а на аналіз отриманих результатів його піде ще більше. Існує багато рішень для автоматизації запитів і одне з них ми розглянемо в цій статті – парсінг або краулінг.

Сутність парсінгу полягає в використанні спеціальних бібліотек Python, які розроблені для пошуку та очищення інформації, яка отримується з сайтів і одна з найбільш популярних є BeautifulSoup. Ми не будемо зараз зупинятися на кодуванні та деталізації можливостей при створенні парсеру самостійно, оскільки це є темою окремого дослідження, яких і так вдосталь на теренах світового павутиння. Головне питання даної статті є розуміння відповідей на питання:

 • Для чого потрібні парсери в практичній площині?
 • Чи є законним використання автоматизованої системи збирання інформації?
 • Що та у якому вигляді ми отримаємо як результат роботи парсеру?
 • Як отримати робочий парсер, який збере необхідну інформацію?

Парсер – це програмний інструмент, який автоматично збирає інформацію із заданих веб-ресурсів для подальшого аналізу та використання. Він дозволяє вирішувати різноманітні завдання, у тому числі для інтернет-маркетингу, SEO, наповнення та просування сайтів, аналізу тенденцій та настроїв. Коли потрібно обробляти мільйони записів, парсер зробить це швидко та ефективно, позбавивши вас від довгої та нудної роботи вручну.

Переваги використання парсерів

Парсери значно підвищують продуктивність отримання та аналізу даних за рахунок таких переваг:

 1. Обробка великих обсягів даних. Обсяг даних, необхідний для вирішення цих завдань, дуже великий, і доводиться аналізувати тисячи чи мільйони позицій. Завдяки парсеру ви розвантажите працівників.
 2.  Швидка обробка даних. Парсери працюють дуже швидко і можуть аналізувати по кілька тисяч сторінок за хвилину.
 3. Автоматизація процесів. Процеси, що виконуються парсерами, автоматизовані, і користувачеві не доводиться вручну проводити одну і ту ж послідовність дій для кожної сторінки.

Приклади задач, які вирішують парсери

 1. Відстеження цін
 2. Збирання позицій для спільних покупок
 3. Наповнення інтернет-магазинів товарними позиціями
 4. Збір інформації для SEO: вміст тегів title, мета-тегів description, ключових слів для оптимізації просування ресурсу
 5. Перевірка працездатності посилань на своєму веб-сайті
 6. Аналіз тенденцій у соцмережах
 7. Моніторинг новин
 8. Відстеження оголошень
 9. Збирання контактної інформації тощо

Наповнення інтернет-магазину

Якщо ви не можете автоматично перенести список товарів з веб-сайту постачальника на свій веб-сайт, можна зробити це самостійно за допомогою парсера, вказавши потрібні критерії та запустивши автоматичний процес збору. Це, наприклад, найменування продуктів, їх фотографії чи зображення, описи, ціни тощо.

Вам не доведеться обробляти сотні сторінок вручну. До того ж парсер може виконувати свої завдання за розкладом, щоб оновлювати інформацію про ціни товарів та наявність. Безумовно, це суттєво прискорює та спрощує роботу.

Треба бути обережним з використанням інформації, яку ви збираєтеся парсити таким чином, оскільки вона може бути захищена правом на інтелектуальну власність. Переконайтесь, що мета використання зібраного коненту відповідає нормам Закону України  «Про авторське право і суміжні права».

Переконайтесь, що мета використання зібраного коненту відповідає нормам Закону України  «Про авторське право і суміжні права».

Самопарсинг 

Самопарсинг - це парсинг власних інтернет-ресурсів. З його допомогою можна перевіряти цілісність контенту та працездатність сайту, наприклад, визначати, де відсутні зображення, чи не працюють посилання або є невідповідність між каталогом товарів у базі даних та на веб-сайті.

Пошук резюме

Парсер стане в нагоді, якщо вам потрібно підібрати співробітника відповідно до вимог до вакансії або навпаки — підібрати роботу для претендента. З його допомогою можна проаналізувати резюме та отримати контактні дані, посаду та деякі інші відомості про кандидатів.

Зазначимо, що збирання персональних даних фізичних осіб обмежено діючим законодавством і заборонено без згоди цієї особи.

Приклад сайта з розміщення вакансій

Приклад сайта з розміщення вакансій

Збір контактної інформації

Є безліч відкритих сайтів та каталогів, у яких можна знайти контактні дані різних компаній. Ці дані легко аналізуються. Парсери можуть отримати для вас таку інформацію. Але пам'ятайте, що при цьому необхідно дотримуватися закону про захист персональних даних і переконатися, що збір інформації з сайту не заборонено.

Каталог сайтів України

Каталог сайтів України

Парсинг у соцмережах

У соціальних мережах можна відстежувати настрої користувачів, їхнє ставлення до торгової марки, проводити виявлення ринкових тенденцій. Парсер аналізує дані з Facebook, Twitter, Instagram, YouTube і т.д. При цьому до уваги беруться публікації, хештеги, дати, передплатники, адреси зображень та багато інших даних.

Як підібрати парсер

Цей список контрольних питань допоможе вам визначити, який парсер чи скрейпер вам підходить:

 1. Визначте, для чого вам потрібен парсер: для наповнення сайту, SEO-оптимізації, відстеження цін, підбору співробітників, збору контактної інформації, відстеження ставлення до бренду, аналізу цін і т.д.  
 2. Визначте, який перелік даних потрібно обробляти.    
 3. Оберіть, у якому форматі потрібні вихідні дані.
 4. Знайдіть кілька варіантів та випробувайте їх у справі.  
 5. Після тестування залишається вибрати той варіант, у якому співвідношення ціни та якості буде для вас оптимальним.

Приклад роботи парсеру інтернет-магазину

Нижче Ви можете скачати парсер безкоштовно, який вміє наступне:

-        Збирає інформацію про товари з вітрини інтернет-магазину

-        Інформація, яка збирається: Наіменування товару -  Ціна - Наявність - Посилання на сторінку товару

-        Вихідні дані формуються у вигляді текстового файлу формату CSV з якими Ви можете працювати в Excel

-        Парсер працює у «м’якому» режимі, щоб не перевантажувати сайт

-        Сканується тільки одна сторінка категорії "Електроніка", але можливе курсування по всіх сторінках

-        Простий парсер з консольним виводом отриманої інформації і записом до файлу

Завантажити парсер

Для роботи з даними:

1.    Збережіть завантажений файл до якоїсь папки, наприклад Parser та запустіть його. Файл не містить жодних прихованих функцій та не несе ніякої небезпеки.

2.    По закінченню сканування Ви побачите отриману інформацію у консолі та у новоствореному файлі output.csv

3.    Створіть новий файл в Excel

4.    Перейдіть в меню Дані - > З текстового файлу або CSV-файлу -> Завантажте файл  output.csv тієї ж папки, що Ви створили у п.1

Опрацьовуйте та аналізуйте дані, які ви завантажили

Висновки

Після того як ви визначитесь з метою та вимогами до парсеру, наступає етап реалізації. Можна піти по шляху самостійного створення парсеру і для цього потрібно вивчення Python та його можливостей у створенні програмного забезпечення, але це питання часу та сенсу. У будь-якому випадку професіонал зробить парсер краще, бо має великий досвід і тому врахує всі можливі похибки.

Тому ми радимо обирати виконавця – розробника парсера та ставити йому технічне завдання, а свій час приділити аналізу та обробці отриманих результатів.

Звичайно, ми радимо звернутися до нас в першу чергу за порадою та оцінкою можливостей розробки парсеру. В будь-якому випадку, консультація та поради є безкоштовними, головне, щоб ви досягли мети в отриманні необхідних даних.

Звертайтеся, ми завжди радіємо новим клієнтам і щиро бажаємо Вам успіху на шляху роботи з великими обсягами даних!

ЗАМОВИТИ РОЗРОБКУ ПАРСЕРА